Czy warto skorzystać z pakietu wykończenia pod klucz?

Czy warto skorzystać z pakietu wykończenia pod klucz?

Coraz bardziej popularna staje się usługa remontowa zwana wykończenia pod klucz Poznań. Klienci również coraz chętniej z niej korzystają. Niewątpliwie jest to bardzo wygodna i kompleksowa forma współpracy z firmą remontową, która na podstawie przygotowane wcześniej projektu, jest w stanie przeprowadzić wszystkie niezbędne prace i oddać właścicielowi mieszkanie gotowe do użytku. Jednak czy warto w każdym przypadku decydować się na tego typu remont?

Kiedy wykończenie pod klucz Poznań ma sens?

Taki kompleksowy remont, czy też urządzenie mieszkania od podstaw najbardziej opłaca się, gdy zakupiliśmy całkiem nowe mieszkanie w stanie surowym. Profesjonalne firmy remontowe oferują często nie tylko usługę wykończenia takiego lokum, ale również przygotowanie projektu, zakupienia mebli i dodatków oraz posprzątania po zakończonych pracach. Taka „full opcja” swoje kosztuje, ale pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, które byłyby stracone na szukanie fachowców do każdej czynności oddzielnie.

Firmy oferujące wykańczanie pod klucz Poznań często świadczą również usługę odświeżenia mieszkania z rynku wtórnego, np. gdy klient się wyprowadza i chce sprzedać swoje mieszkanie w stanie odnowionym, co zwiększy jego wartość. Taki remont jest też dobrym rozwiązaniem dla osób zakupujących lokum w staromodnym stylu lub po prostu zaniedbane.

Co otrzymamy, decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz w Poznaniu?

Firmy remontowe mają bardzo zróżnicowane oferty. Zazwyczaj dostępne są różne pakiety, które wraz ze wzrostem ceny, obejmują większą ilość usług. Największe i najdroższe pakiety zawierają wspomniane już sprzątanie po remoncie, wykonanie projektu i aranżację wnętrza. W standardowej propozycji natomiast, zazwyczaj znajdziemy:

  • położenie paneli lub gresu;
  • malowanie farbą białą;
  • montaż drzwi;
  • ułożenie płytek w łazience i w kuchni;
  • montaż ceramiki oraz armatury;
  • podłączenie pralki;
  • montaż urządzeń AGD, blatu, szafek w kuchni;
  • złożenie i ustawienie mebli;
  • instalacja oświetlenia, karniszy, rolet i innych elementów wystroju.

Pakiety proponowane przez firmy oferujące wykończenie pod klucz Poznań są często dość elastyczne i można np. zażyczyć sobie malowania od razu na konkretny kolor lub zrezygnować którejś czynności na konto innej. Taka usługa jest szczególnie opłacalna dla inwestorów kupujących mieszkania w stanie surowym z przeznaczeniem na wynajem – dzięki niej uzyskują całkowicie urządzone mieszkanie bez zbędnego wysiłku, które mogą od razu po zakończonych pracach przekazać nowym lokatorom.

Artykuł znajdziesz w Google wpisując: wykończenia pod klucz poznań