Czym zajmują się firmy remontowe?

Czym zajmują się firmy remontowe?

Każda firma remontowa Poznań oferuje podobny zakres usług. Różnice naprawdę są niewielkie i dotyczą zazwyczaj wyjątkowo specjalistycznych prac. Mimo to, warto zapoznać się z ofertami kilku ekip zajmujących się remontami, zanim zdecydujemy się na zatrudnienie tej jedynej. Duże znaczenie ma w tym przypadku to, jaki rodzaj remontu planujemy. Niemałe znaczenie ma też cena oraz opinia o danej firmie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, na co zwrócić uwagę planując remont.

Na jakie usługi remontowe zazwyczaj możemy liczyć?

Można powiedzieć, że ile firm remontowych w Poznaniu, tyle różnych pakietów usług. Jest to po części prawdą, jednak w standardowej ofercie każdej ekipy zajmującej się remontami, powinno znajdować się:

 • malowanie emulsyjne, akrylowe, olejne;
 • tapetowanie;
 • gładź gipsowa, szpachlowanie ścian, sufitów;
 • montaż ścian z płyt kartonowo – gipsowych;
 • montaż sufitów podwieszanych z płyty kartonowo – gipsowej;
 • układanie glazury, terakoty;
 • układanie podłóg panelowych;
 • układanie wykładzin dywanowych;
 • montaż i przycinanie drzwi, progów;
 • montaż okien, parapetów, rolet, karniszy;
 • demontaż starych płytek, podłóg, okien.

Każda firma remontowa Poznań ma inny cennik usług, który jest uzależniony jest od szeregu czynników, takich jak: rodzaj prac, ich wielkość i zróżnicowanie, warunki realizacji, zakres zadania, typ obiektu itp.

Do kogo kierowana jest oferta poznańskich firm remontowych?

Prawie każda firma remontowa z Poznania czy okolic świadczy usługi dla klientów indywidualnych, czyli osób prywatnych chcących odświeżyć swoje mieszkanie lub dom. Jednak istnieje spora grupa przedsiębiorstw oferujących remonty również dla instytucji użytku publicznego oraz dla klientów biznesowych. Zakres usług dla tego typu klientów jest często trochę mniejszy, niż w przypadku klientów indywidualnych, gdyż rzadko obejmuje np. remont czy wyposażanie kuchni. Zdarza się jednak, że remonty dla szkół, biur lub hoteli są bardziej wymagające, gdyż klienci życzą sobie, by wszystkie objęte pracami pomieszczenie wyglądały tak samo, zatem w takich przypadkach dużą rolę gra precyzja wykonania.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy klientem indywidualnym, instytucjonalnym czy biznesowym, zależy nam na sprawnym i rzetelnym przeprowadzeniu remontu. Prawie każdy klient zwraca też uwagę na stosunek jakości do ceny i raczej wybiera firmy cieszące się nieposzlakowaną opinią. Firma remontowa z Poznania, która dobrze zna potrzeby rynku i jest zorientowana na oczekiwania swoich klientów, jest w stanie zaproponować usługi na najwyższym poziomie i w konkurencyjnej cenie. Na dobrą opinię i polecenia klientów trzeba sobie zasłużyć, więc dobrze jest od początku działalności pozostawiać za sobą dobre wrażenie.

Artykuł znajdziesz w Google wpisując: firma remontowa poznań