Remonty mieszkań pod klucz – czy to się opłaca?

Remonty mieszkań pod klucz – czy to się opłaca?

Wykończenie pod klucz, czyli całościowe urządzenie lokalu i oddanie go do użytku lokatorom to coraz bardziej popularna usługa znajdująca się w ofercie wielu firm remontowych. Mieszkania pod klucz Poznań oferują często również deweloperzy oraz projektanci i architekci wnętrz, którzy we własnym zakresie zatrudniają podwykonawców do przeprowadzenia remontu u swojego klienta. Zanim zdecydujemy się na zamówienie takiej usługi, musimy odpowiedzieć sobie jednak na pytanie: czy taki remont pod klucz w ogóle się opłaca?

Usługa remontu pod klucz z perspektywy wykonawcy

Każda firma remontowa, która chce sprostać rosnącym oczekiwaniom swoim klientów, coraz częściej decyduje się na dodanie do swoich usług wykonywanie remontów pod klucz. Podobnie sytuacja wygląda ze strony biur architektonicznych i projektujących wnętrza. W ramach obsługi takiego przedsiębiorstwa otrzymać można nie tylko projekt wyposażenia mieszkania, ale i kosztorys zalecanych prac, zakupu mebli i sprzętów oraz wykonanie usługi przez współpracującą z danym projektantem firmę remontową. Tego typu pakiet usług można uzyskać również u dewelopera, od którego kupujemy mieszkanie. Często spotkać się można z wykonaniem podstawowych usług remontowych wliczonych w cenę nieruchomości.

A co na temat remontu pod klucz sądzą klienci?

Remonty pod klucz w Poznaniu (zobacz także wpis o tematyce „remonty szczecin”) stają się powoli standardem u nabywców nowych mieszkań. Tendencja ta wynika głównie z wygody i potrzeby zaoszczędzenia czasu, gdyż zamawiając jedną firmę zajmującą się całościowym wykończeniem lokum, nie trzeba szukać kilku fachowców (oddzielnie do instalacji sanitarnych, do płytek i paneli, do podłączenia sprzętów, itd.). Dużym plusem dla klientów jest również otrzymanie odgórnego kosztorysu – od razu jest wiadomo ile pieniędzy pochłonie remont. W przypadku zatrudniania kilku firm remontowych, ostateczną kalkulację wydatków otrzymuje się zazwyczaj po zakończonych pracach, a na taki nie do końca określony koszt często ciężko jest się przygotować. Szczególnie atrakcyjne dla klientów są pakiety oferowane przez deweloperów i firmy projektowe, ponieważ oszczędzają konieczności samodzielnego poszukiwania firmy remontowej świadczącej usługę remontu pod klucz w Poznaniu.

Zarówno z perspektywy osób korzystających z takiej usługi, jak i firm oferujących kompleksowe remonty mieszkań pod klucz w stolicy Wielkopolski – w Poznaniu, usługa ta staje się coraz bardziej popularna. Wykonawcy zauważają, że coraz częściej spotyka się także zlecenia od A do Z na remonty biur. Obie strony transakcji mają z tego tytułu spore profity – firmy remontowe zarabiają, klienci zaś mają spokojną głowę. Firmy proponują swoim klientom możliwość skorzystania z kilku pakietów zawierających różny zakres prac, dzięki czemu usługa remontu pod klucz staje się dostępny na każdą kieszeń.

Artykuł znajdziesz w Google wpisując: pod klucz poznań